Bayilik Başvurusu
Teknolojinin Tüm İmkanlarından Faydalanın

Teknolojinin Tüm İmkanlarından Faydalanın

Teknoloji ve Gayrimenkul

Teknolojinin tüm dünyada gelişmesi günümüzdeki her alan gelişime ve değişime uğramıştır, gayrimenkul sektörü de bu gelişim ve değişimden etkilenmiştir.Teknolojinin gayrimenkul dünyasında ortaya çıkardığı yeni tanım Proptech’dir. Teknoloji gelişimleri 1980’lerden beri gayrimenkul sektörü tarafından Proptech etkisi yaratıyor. Proptech özellikle  kısa ve uzun süreli emlak  ilan listeleme teknolojileri, eve servis hizmetleri, inşaat teknolojileri gibi alanlarda gelişti.

Teknolojinin Yararları Nelerdir?

Teknoloji artık günümüzde her birey için ihtiyaç haline gelmiştir günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Teknoloji sayesinde bireyler daha rahat ve konforlu bir yaşama sahip  olmuşlardır. Günlük hayatı kolaylaştırır.

 

Ev Alma Dinamiği Değişiyor

Çalışmalar, yeni teknoloji ile birlikte konut satın almada kullanılan yolların temelden değiştiğini gösteriyor.Gayrimenkul francihe sektörü web sitelerini yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi yeni teknolojilerin her aşamasını kullanarak geliştirirken büyük bir değişim gözler önüne seriyor. Müşteriler uygun bir gayrimenkul bulmak için artık online yolları seçiyor. Alıcılar daha fazla konut seçenekleri ile istedikleri kriterlere uygun ev seçeneklerini filtreleyerek zamandan tasarruf ediyor.

Proptech Nedir?

Gayrimenkul ve teknolojinin birleşmesi ile ortaya çıkan proptech en basit tanımıyla gayrimenkul teknolojileri anlamına geliyor. Gayrimenkul piyasaları için teknolojik olarak yenilikçi ürünler veya yeni iş modelleri sunan girişimleri tanımlamak için kullanılır. Büyük verileri ve yapay zekayı kullanarak üretime ve hizmete yön verme şeklidir.

 

Protech’in Faydaları Nelerdir?

  • Klasik pazarlamacılara tecrübelere, deneyimlere ve uzmanlıklara çok ciddi yardımcı faydaları vardır.
  • Büyük verilerin hızlı bir şekilde incelenmesi, doğru bilgiye ulaşmak, müşteri davranışlarını ve tutumlarını daha iyi gözlemleyerek müşterinin ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak iyi bir yatırım tavsiyesi verebilirsiniz.
  • Protech büyük verilere ulaşımı maliyetini ve bu verilere ulaşmanın zahmetini büyük ölçüde düşürmektedir.
  • İhtiyaç duyulan bilgiye hızlı ve kolay ulaşım sağlar.
  • Pazarlayacağınız mülklerin geniş kitlelere ulaşmasını ve mülkle ilgili taleplerin verilerini güvenli bir şekilde saklamanızı sağlamaktadır.
  • Satış ve kiralama işleminin baştan sona güvenli olmasını sağlar.
  • Bu teknolojiyi kullanıp şirketini ve kendisini geliştirenler ve eğitenler sektörde adını duyuracak ve başarıyı elde edecektir.