Bayilik Başvurusu
Gayrimenkul Bayiliği Nasıl Alınır?

Gayrimenkul Bayiliği Nasıl Alınır?

Gayrimenkul sektörü hem ülkemizde hem de dünyada önde gelen sektörlerden biridir. Daha çok bilinen adıyla emlakçılık sektörü her kesimden insana ve her cebe uyan emlak fiyatlarından dolayı müşteri portföyü çok geniştir. Emlak alım satım işi oldukça kazançlı bir meslektir, bu yüzden son derece ilgi çekici olan bu meslek dalını insanların tercih etme sebebi yüksek gelir beklentisidir. Sektörde adını duyurmuş kaliteli bir markanın desteğini, reklamını ve marka güvenilirliliğini almak sizi rakiplerinizden birkaç basamak öne çıkarabilir.

Bayilik Almadan Önce Neler Yapmalıyım?

Müşterilerin kurumsal emlak ofislerini seçmesinin sebebi müşteri memnuniyetine önem vermeleri ve güven duymalarından kaynaklanır. Çünkü kurumsal firmalar müşterilerin kandırılmasına ve mağdur edilmesine izin vermezler. Bu bağlamda gayrimenkul franchise almadan önce sektörde adını duyurmuş, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ile anlaşmanız gerekiyor. Peki bu sektörde başarılı olmak için neler yapmanız gerekiyor?

 • Emlak Danışmanı Eğitimi

Hangi sektör olursa olsun kaliteli bir eğitim almadan istenen başarıya ve sonuca ulaşmak mümkün değildir.Aldığınız eğitim ve seviyeniz ne kadar yüksekse elde edeceğiz gelir de o düzeyde artacaktır. Coldwell Banker sizlere Emlak Franchise Eğitimi ile destekleyerek işinizdeki başarınızı zirveye ulaştırmayı hedefler.

 • Dijital Pazarlama Yöntemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte pencerelere asılan kiralık ve satılık ilanları kalktı. Bu ilanlar artık internete taşındı. Bu yüzden dijital pazarlama yöntemleri olan sosyal medya pazarlama, network pazarlama, gerilla tarzı pazarlama gibi yeni nesil pazarlamalara hakim olmanız gerekiyor. Coldwell Banker sizlere teknolojinin tüm imkanlarından faydalanma fırsatı sunar.

Bayilik Almak İçin Gerekli Adımlar Nelerdir ?

Franchise veren emlak firmalarından bayilik almak için izlemeniz gerekn çok önemli adımlar var. Bunları sizler için bir kaç madde ile ifade edebiliriz.

 • Bayilik almak için ne kadar para yatırmanız gerektiğini hesaplayın.
 • Hangi türde emlak alım satım yapacağınızı önceden planlayın ve size en uygun olanını seçin.
 • Gayrimenkul franchise veren firmaları ve şartlarını araştırıp, güvenebileceğiniz sizin amacınıza en uygun olan firmayı seçin ve ziyarette bulunun.
 • Bayilik fiyatlarını ve firmaya ne kadar ödeyeceğinizi öğrenin.
 • Bayilik şartlarının hedefinizdeki coğrafi bölgeye uygunluğunu önceden tespit edin.
 • Gerekli olan belgeleri imzalamadan önce deneyimli bir avukatla gözden geçirin.
 • Başvuruyu tamamlayın ve bayilik veren firma tarafından istenilen belgeleri sağlayın. İhtiyacınız olan belgeler;
 1. Bayilik bilgileri
 2. Bayilik patent hakkı bildirimi
 3. Kişisel gelir belgeleri
 4. Banka hesap durumu
 5. Gelir vergisi belgeleri