Bayilik Başvurusu
Emlak Ofisleri Lokasyonları

Emlak Ofisleri Lokasyonları

Emlak Nedir?

Genel olarak konut, işyeri, arsa, ev, bahçe gibi taşınmaz malları kapsayan mülkler olarak değerlendirilir. Uzun vadede bol kazanç sağlayan bu taşınmaz mallar yatırımcılar için güvenli bir yatırım aracıdır.

Emlakçı Nedir?

Başkalarına ait taşınmaz malları alım, satım ya da kiralama aracılık işlemlerinden komisyon ve ticari kazanç sağlayan kişilerdir. Temel alım, satım ve kiralama işlerinin yanında pazarlama, imar planı çıkartma, vergi muafiyeti gibi düzenlemelere de aracılık edebilirler.

Emlakçı Ofisi Nasıl Açılır?

Emlak ofisi zor bir iş gibi görünse de her zaman size kar sağlar. Tabii emlak ofisi açmak için bazı koşulları sağlamanız gerekiyor. Emlak ofisi açmak için birtakım belgere ihtiyacınız var. Bunlar;

 1. Emlakçının meslek odasına kayıt belgesi

 2. Maliye Bakanlığına kayıt belgesi

 3. Vergi dairesine kayıt

 4. Bağkur kaydı

 5. Belediyeden alınmış izin belgesi

 6. Esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt

Emlak Ofisi Açmanın Şartları Nelerdir?

Emlak ve gayrimenkul ofisi açacak kişinin yetki belgesi olması gerekir. Yetki belgesi olan kişiler aşağıdaki şartları yerine getirdiğinde emlak ofisini açabilirler. Emlak ofisi açma şartları aşağıdaki gibidir.

 • On sekiz yaşını geçmiş olmak

 • En az lise diplomasına sahip olmak

 • Konkordato (anlaşmalı iflas) ilan yapmamış olmak

 • İcra ve iflas kanununa göre hükümleri yerine getirmiş olmak

 • Herhangi bir sebepten yüz kızartıcı suçu bulunmamak.

Emlak Ofisi Lokasyonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Emlak sektöründe başarılı olmanın yollarından biri de emlak ofisi lokasyonunun doğru olarak seçilmesidir.

 • Emlak ofisi seçerken dikkat edeceğiniz ilk şey yoğun nüfusun olduğu ve sizin de tanıdığınız çevrede ofis açmaktır, sizin için hem özgüven oluşturur hem de müşterilerin sizi tanımasından dolayı artan ile müşteri kitleniz oluşur.

 • Müşteri bir sorunla karşılaştığı zaman veya kurum ile ilgili şikayeti olduğunda bu sorunlarını iletebileceği bir firmaya bağlı ofis seçmeniz kaliteniz açısından önemlidir.Bu durum sorunun  sorunların daha kısa sürede çözülmesine olanak sağlayacaktır.

 • Büyük firmalar ile çalışmak mülk sahibinin de avantajına olacaktır çünkü kurumsal firmalar reklam konusunda daha büyük kitlelere hitap edebilir ve hem de ofisin reklamını yapabilirler.

 • Bölgeye ait yüksek kalitedeki fotoğraflarla ofisinizi süsleyin ve bölgeye hakim olduğunuzu müşterilere belli edin.

 • Bölgenin imar durumunu gösteren bir harita edinin.